Zaproszenie na VII Konferencję

W dniu 20 listopada 2015 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej odbędzie się VII Konferencja Korporacji Bibliotekarzy Wrocławskich pt.: Niematerialne zasoby bibliotek oraz udział bibliotekarzy w ich tworzeniu.

W ramach tegorocznej konferencji planujemy dwie niezależne sesje. Pierwsza dotyczyć będzie Udziału wrocławskich bibliotek naukowych w organizacji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Na drugą złożą się referaty poświęcone Niematerialnym zasobom bibliotek.
Mamy zapewnienie dyrektorów instytucji uczestniczących w obchodach Europejskiej Stolicy Kultury, że opowiedzą o swoich inicjatywach i sposobach ich realizacji podczas naszej konferencji. W części dotyczącej Niematerialnych zasobów bibliotek chcielibyśmy pokazać, że na obraz biblioteki ogromny wpływ mają bibliotekarze, ich umiejętności, wiedza, kultura osobista, etyka, organizacja pracy oraz cała kultura organizacyjna biblioteki. Często mówi się o wartości dodanej, którą jest know how instytucji. Wydaje się, że dla wizerunku biblioteki ma ona ogromne znaczenie.
Uprzejmie informujemy, że lista referentów została zamknięta.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji - rejestracja na formularzu zgłoszeniowym.
Prelegenci i słuchacze otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w Konferencji.
Pytania dotyczące kwestii organizacyjnych prosimy kierować na adres: bibliotekarze@kbw.wroc.pl
 

Program konferencji

Plakat